Adıyaman tütünü nasıl saklanır

Adıyaman tütünü nasıl saklanmalı

Adıyaman tütünü nasıl saklanır, Neden Küflenir?

Adıyaman tütünü nasıl saklanır, Adıyaman tütünü neden küflenir özellikle ilk defa içeceklerin merak ettiği konulardan biridir. Doğal ve katkı maddesi bulunmayan bir çok şey çabuk bozulmaya eğilim göstermektedir. Adıyaman tütünüde katkısız ve saf olduğundan doğru şekilde saklanmadığı zaman küflenir.

Adıyaman tütünü neden küflenir bir çok müşteri satın aldıktan sonra arayarak tütünün küflendiğinden dolayı sitem etmektedir. Bu tarz sitemler daha çok havaların sıcak olduğu dönemlerde görmekteyiz. Gerçek şudur ki katkı maddesi eklenmiş bir çok şey yaz yada kış fark etmez uzun ömürlü olmaktadır. Tütünlerimiz topraktan çıktığı andaki doğallığı ile sizlere ulaştığından küflenme gerçekleşmektedir. Doğru saklama koşulları ile saklandığı takdirde ömrünü uzatabilmekteyiz.

Hava sıcak diye ağzı sıkı kapalı kaplarda saklamanız tütünün belki ertesi gün bozulmasına neden olmaktadır. Hava almayan tütün özellikle yaz aylarında küflenir. Yaz aylarında Size ulaşan poşetlerde buzdolabında saklamanız durumunda tütünün küflenmesini önlemiş olacaksınız.

Günlük olarak aldığınız tütün poşetini altını üstüne getirerek hava almasını sağlamanız gerekmektedir. Güneş ve sıcak görmeyen tütün 4-5 ay bozulmadan kalmaktadır.

Adıyaman tütünü saklama koşullarına uyulduğu takdirde bozulmadan kalmaktadır. Eğer kapalı bir kapta saklamakta iseniz arada sırada kapağını açık bırakarak havalanmasını sağlayınız.

Ova da yetişen tütünlerde bozulma daha fazla gözlemlenmektedir. Yani Adıyaman tütünün de bozulma saklama koşulları ile doğrudan alakalıdır. Kış aylarında nemli poşette size gönderilen tütünü birkaç günde bir 30 dk oda sıcaklığında havalandırmanız durumunda tütün bozulmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir